II Przeglądu Sztuk Teatralnych „GRIMLANDIA”

W dniu 18.11.2022r. w Morąskim Domu Kultury odbył się II Przegląd Sztuk Teatralnych „GRIMLANDIA”. Organizatorem tej uroczystości było Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Dębowe Wzgórze”, działającym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie. W Przeglądzie udział wzięły grupy teatralne tj.

1. „Jedziemy na teatry” w wykonaniu grupy teatralnej „A może…” z Gdańska. 2. „Na ludową nutę” w wykonaniu grupy teatralnej ŚDS w Morągu. 3.„Królowa Śniegu” w wykonaniu grupy teatralnej Mimi Riczi z Tczewa. 4.„Powtórka ze Stworzenia” w wykonaniu grupy teatralnej Domkowcy ze Środowiskowego Domu Samopomocy Dla Dorosłych w Tczewie. 5. „A Jednak…” w wykonaniu grupy teatralnej „EPITETEM PO METAMORFOZIE” z Lubuczewa. 6.„Zostaw telefon i żyj” w wykonaniu grupy teatralnej „Fikcja” ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy z Kwidzyna. 7. „Spójrz głębiej” w wykonaniu grupy teatralnej „GRiM” z SOSW w Szymanowie.  

Celem Przeglądu było ukazanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, integracji z osobami pełnosprawnymi, a także zapewnienie uczestnikom wspaniałej, niezapomnianej zabawy . Całą uroczystość uświetnił występ Mai Rowickiej- uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Morągu- Wicemistrzyni Świata, Grupy Tanecznej Hipnotic pod kierunkiem Pana Piotra Beńko, spektakl „Pani Twardowska” w wykonaniu Grupy Teatralnej Post Scriptum działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Morągu oraz występ Grupy Tanecznej działającej przy SOSW w Szymanowie pod kierunkiem Pani Anny Brędowskiej.

Przegląd z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż panowała tam niepowtarzalna atmosfera.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji II Przeglądu „GRIMLANDIA” dla Starostwa Powiatowego w Ostródzie, Urzędu Miejskiego w Morągu, Banku BNP Paribas, Morąskiego Domu Kultury, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie oraz dla wszystkich sponsorów, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia.

[su_custom_gallery source=”media: 840,841,842,843,844,845,846,847″ link=”lightbox” title=”never”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *