Ostanie zajęcia i podsumowanie projektu „Zgrane dziecko”.

16 grudnia odbyły się ostanie zajęcia i podsumowanie projektu „Zgrane dziecko”. Jak zawsze było wiele zabaw i dużo radości. Dzieci przedstawiły spektakl, który przygotowały w ramach zajęć arteterapii. Na koniec dzieci dostały dyplomy i upominki. Trochę żal było, że to już koniec. Z niecierpliwością czekamy na następny projekt. Kto wie, może w maju będzie realizowana kolejna inicjatywa. Trzymajcie kciuki!

Stowarzyszenie Morąska „Jedynka” od maja 2023 r. realizowało projekt pt. „Zgrane dziecko”. Do udziału w zadaniu zostało zakwalifikowanych 25 dzieci z Gminy Morąg. Były to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu, która była partnerem projektu. W ramach projektu realizowanych było wiele zadań, m.in. Trening Umiejętności Społecznych, terapia ręki, ćwiczenia i zabawy sensoryczne, arteterapia, warsztaty psychoedukacyjne, terapia pedagogiczna, wycieczki (do Koziej Famy w Złotnej oraz do mini zoo w Szymanowie). Podjęte działania miały na celu poprawę funkcjonowania dziecka na wielu płaszczyznach: edukacyjnej, społecznej, emocjonalnej i zdrowotnej. Wzmocniły jego motywację do pracy nad sobą, wiarę w swoje możliwości, odbiorcy zdobędą umiejętności społeczne związane z komunikacją i współdziałaniem w zespole, lepiej potrafią zapanować nad swoimi emocjami, zdobyli narzędzia/bazę do skutecznego zdobywania wiedzy o świecie i samorozwoju. Dobrze funkcjonujące dziecko będzie umiało radzić sobie w wieku nastoletnim i dorosłym, a rodzice będą spokojni o jego przyszłość. Dzieci wyposażone w odpowiednią wiedzę i umiejętności będą wierzyć w siebie, a pozbawione kompleksów będą dużo lepiej funkcjonować w społeczeństwie.

Zadanie sfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #NOWEFIO na lata 2021–2030. @Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *